رونمایی از سالنامه پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه

تاریخ انتشار: 25 آذر 1399 تعداد بازدید: 820
به مناسبت بزرگداشت هفته پژوهش از سالنامه پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه, عاطفه رشنویی مدیر پایگاه در مراسم رونمایی از سالنامه اظهار داشت کتاب حاضر حاصل تلاش های بی وقفه کارشناسان و دست اندرکاران حفاظت از محوطه در فاصله سالهای 97 – 1392 است. وی افزود این کتاب، با هدف ارائه سوابق اجرایی و پژوهشی ، مشتمل بر مطالعات باستانشناسی، حفاظت و مرمت، مستندنگاری، معرفی و آموزش، و گردشگری است.

مدیر پایگاه افزود: تاسیس پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه در سال 1378 خورشیدی بستر انواع پژوهش های فوق را به بهترین حالت فراهم نمود. این پژوهش ها با تکیه بر دانش روز و استفاده از ظرفیت گروه های تخصصی معتبر توانست پرسش های کلانی را در باب شناخت، حفاظت و معرفی این محوطۀ جهانی پاسخ دهد. اکنون با گذشت سال ها، پاسخ های گذشته پرسش های امروز را آفریده است، پرسش هایی که با رویکردها، اندیشه و بینش نوین همراه می شوند و جنبه های گسترده تری در شناخت، حفاظت و آموزش را معرفی می کنند.

در ادامه رشنویی گفت: پژوهش یکی از اساسی‌ترین نیازها برای نیل به پیشرفت و توسعه همه جانبه در میراث جهانی است. نقش پژوهش در توسعه همه‌جانبه پایدار چنان برجسته و انکارناپذیر است که می‌توان آن را بدون تردید نیروی محرک توسعه در همه جوانب دانست. امید است در اینده نزدیک بتوانیم با پژوهش های ریشه ایی و دامنه دار درهای جدیدی در علم حفاظت بگشاییم.

رشنویی در ادامه افزود: فایل دیجیتال کتاب در سایت پایگاه به ادرس http://www.tchoghazanbil.com قابل دسترس خواهد بود.