پویش خاطرات و عکس های دفاع مقدس در هفت تپه و چغازنبیل

تاریخ انتشار: 1 مهر 1399 تعداد بازدید: 832
پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه، به مناسبت آغاز هفت دفاع مقدس، پویش خاطرات و عکس های دفاع مقدس در هفت تپه و چغازنبیل را آغاز نموده است.

پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه، به مناسبت آغاز هفت دفاع مقدس، پویش خاطرات و عکس های دفاع مقدس در هفت تپه و چغازنبیل را آغاز نموده است.
به گزارش روابط عمومی پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه، عاطفه رشنوئی مدیر پایگاه ضمن گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس گفت: در هشت سال جنگ تحمیلی، رشادت ها و دلاوری ها، جانفشانی ها و ایثارگری های مردم این سرزمین بخش مهمی از هویت معاصر آنان را شکل داده است. در دو محوطه ایلامی هفت تپه و چغازنبیل، این هویت معاصر در یک بافت بزرگ تری به نام هویت تاریخی جاری است، هویتی چند هزارساله با تمام پیچ و خم های تاریخی آن. پاسداشت هویت معاصر در قاب هویت تاریخی هر کشور، سند معرفی آن کشور به جهانیان، تکریم شناسنامه ملی و مهم تر از همه انتقال آن به نسل آینده است.
رشنوئی افزود: در ایران همانند سایر کشورهایی که در تاریخ معاصر خود جنگ را تجربه کرده اند، سال های جنگ با همه تلخی ها و سختی ها، خاطرات فراوانی را رقم می زند که بعضی از این خاطرات در قاب تصویر نیز کشیده می شوند. ثبت این خاطرات و عکس ها در واقع ثبت بخشی از تاریخ و هویت است.
رشنوئی در ادامه گفت: پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه، با هدف گرامیداشت خاطرات و جانفشانی های هشت سال دفاع مقدس و با توجه به قرارگیری دو محوطه هفت تپه و چغازنبیل در منطقه جنگی و نظامی مفتخر است که در سال 1399، اولین پویش داستان ها، خاطرات و عکس های رزمندگان، سرداران و تمامی هموطنانی را که در سال های جنگ تحمیلی در کنار این دو محوطه حضور داشتند، آغاز نماید. احساساتی همچون حس دفاع از میهن، غرور ملی در بافت هفت تپه و چغازنبیل با حس افتخار، شکوه از هویت تاریخی درهم آمیخته و خاطرات و داستان های عمیقی از نگاه مردم این سرزمین را آفریده است.
رشنوئی از تمام مردم ایران عزیز و به ویژه خوزستان که تاریخ معاصر را به زیبایی آفریدند، دعوت کرد چنانکه خاطرات یا عکس هایی از این دوره هشت ساله در اطراف این دو محوطه ایلامی دارند، برای پایگاه ارسال نمایند. آثار ارسالی به منظور ماندگاری و معرفی آنان به نسل جوان، به صورت کتاب منتشر خواهد شد.
وی در پایان ضمن ابرازامیدواری برای دریافت عکس ها و خاطرات و انتشار آنها، مشخصات خاطرات و عکس ها را به شرح زیر عنوان کرد.
مشخصات خاطرات
متن خاطره حداکثر 700 کلمه باشد.
مشخصات راوی اصلی خاطره شامل نام و نام خانوادگی، سن، شماره تماس، محل و زمان رویداد خاطره ذکر شود.
مشخصات عکس ها
نام و نام خانوادگی، شماره تماس ارسال کننده، زمان، محل و نام افراد حاضر در عکس ذکر شود.
شما میتوانید تصاویر خود را از طریق شماره 09373441337 و یا ایمیل choghazanbil.worldheritage@gmail.com برای این پایگاه میراث جهانی ارسال نمایید.