فراخوان عکس های قدیمی شما از چغازنبیل و هفت تپه

تاریخ انتشار: 29 مرداد 1399 تعداد بازدید: 1058

محوطه های تاریخی و بازدید از آنها همواره بخشی از حافظه بازدیدکنندگان خواهد بود. محوطه هایی که سده ها در کنار جوامع انسانی بوده و با آنها معنا پیدا می کنند. امروز هشتاد سال از کشف محوطه چغازنبیل و پنجاه سال از کاوش های هفت تپه می گذرد و این دو بنای تاریخی در این سده بخشی از هویت تاریخی این سرزمین را در ذهن بازدیدکنندگان شکل داده اند. از سوی دیگر سال 1399 آخرین سال از سده ای پر هیاهو است که ایرانیان بیش از پیش با هویت تاریخی خود آشنا شدند، جهانیان را با آن آشنا ساختند و برای انتقال آن به نسل آینده تلاش کردند. عکس های قدیمی این محوطه ها جلوه پیوند عمیق مردم با این هویت تاریخی و تلاش برای حفظ آن است. پیوندی که بیش از هر لحظه امروز در پایان این سده می تواند تکیه  گاه ما برای ساختن سده ای جدید و متفاوت باشد. سده ای که در آن نسل جدید رشد می کند و در بحبوحه هویت سازی نیاز به ارزش های تاریخی خود دارد.
از این رو پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه در نظر دارد نمایشگاهی از عکس های قدیمی تهیه شده از محوطه های چغازنبیل، هفت تپه و موزه هفت تپه برگزار نماید. نمایشگاهی که به ما یادآور شود این گنجینه  های تاریخی چگونه می توانند به ما و نسل جدید کمک کنند تا مسیر راه آینده را پیدا کنیم. از این رو از تمام علاقه مندان دعوت می کنیم چنانچه عکس  های قدیمی از چغازنبیل، هفت تپه و موزه هفت تپه در آلبوم تصاویر خود و یا اطرافیان دارند، برای پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه ارسال دارند.
مشخصات عکس ها
حداقل 20 سال از زمان تهیه عکس ها گذشته باشد.
عکس ها می توانند سیاه و سفید یا رنگی باشند.
اسکن عکس ها در فرمت JPG ارسال شود.
کیفیت عکس ها از 200 dpi کمتر نباشد.
هنگام ارسال عکس، سال تهیه آن ذکر شود.
در صورت تمایل می توانید نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را ارسال کنید.
زمان برگزاری نمایشگاه اعلام خواهد شد.
شما می توانید عکس های خود را به آدرس ایمیل choghazanbil.worldheritage@gmail.com ، واتس اپ شماره 09373441337  ارسال نمایید.
مهلت ارسال عکس ها: 31  شهریور 1399
عکس های برتر در کتاب کاتالوگ، "عکس های قدیمی چغازنبیل و هفت تپه" منتشر خواهد شد.
تاریخ دقیق نمایشگاه متعاقبا اعلام خواهد شد.
با ارسال عکس های خود با ما در انتقال هویت تاریخی و ارزش های آن به نسل آینده همراه باشید.